RS FM, ilkeli yayıncılığının yanı sıra, kültür - sanata ve spora destek olmaktadır.

  Türkiye’de 15 merkezde 7 gün 24 saat yayıncılık yapan RS FM, bu anlayışla, Rus kültürü ve sanatını en iyi örnekleriyle Türkiye’de tanıtmak, İstanbul’u ve Türk kültürünü Ruslara tanıtmak, Türk ve Rus toplumları arasındaki dostluk ilişkilerini güçlendirmek, tarihte dostluğa dayalı ilişkilere dikkat çekmek amacıyla bu yıl ilk kez İstanbul’da yapılan “Rus Fest 2013”in Resmi İletişim Sponsoru olmuştur.

  “Rus Fest 2013” Türk Rus Vakfı, T.C Kültür Bakanliği, Rusya Parlemantosu, Tataristan Cumhuriyeti Kültür Bakanliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi, ? Moskova Türk Rus Kültür Merkezi, Moskova Kültür Ve Sanat Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, St. Petersburg Rus Türk Kültür Merkezi gibi saygın resmi ve sivil toplum kuruluşlar, tarafından organize edilmektedir.

  Festivalle ilgili detaylar için: http://www.rusfestistanbul.org/

---------------------------------------------------------------------------------------------

  RS FM, bir diğer desteği de Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali’ne vermektedir. RS FM, 1954 yılında kurulan Türkiye’nin, ilk ve en büyük sualtı spor kulübü olaran Türk Balıkadamlar Spor Kulübü resmi iletişim sponsoru olmuştur.

  Türk Balıkadamlar Spor Kulübünün en büyük organizasyonu olan Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali 01-07 Temmuz tarihleri arasında başlıyor.

  Festivale, dünyanın önde gelen sualtı fotoğraf ve video ustalarının katılımıyla gerçekleşiyor.

  Festival ile ilgili detaylar için: http://www.marmarafestival.org/